The Floor, a place of connection, 2021—2022
MDD nodigde Lieve D’hondt uit om vanaf het begin van het renovatieproces samen met SVR-ARCHITECTS en het bouwteam mee te denken over de nieuwe vloer van het museum.
In reactie hierop initieerde D’hondt THE FLOOR IS YOURS, een online collectief project waarbij deelnemers delen van de vloer van MDD konden verwerven. Dankzij een grote groep donateurs was de vloer van zowel de linker- als de rechter-tentoonstellingsruimte binnen twee maanden verkocht. De nieuwe betonnen vloer van MDD is daarmee een conceptueel kunstwerk geworden, waarin D’hondt een permanente ingreep: “The Floor, a space of connection”, heeft aangebracht: een messing lijn van 99 cm x 0,5cm, dit op een welgekozen en welbepaalde plaats in de ruimte ingewerkt in de vloer.
D'hondt zegt hier zelf het volgende over:
'De messing lijn is een tekening en teken van 99 cm lang in de vloer, zoals een rechte lijn op een blad papier, het is een minimale ingreep. Ik koos deze plek omwille van de lichtinval van het lintraam, noordwestelijk gelegen, dat uitkijkt op de bomen.
Het getal 9 is een getal dat ik dikwijls gebruik in mijn werk en aanwezig is in mijn leven. Het getal 9 wordt beschouwd als het krachtigste getal in de numerologie en staat voor voltooiing, wijsheid en spiritueel ontwaken. Ik heb een oog voor en voeling met getallen, vooral het met het getal 9. Ik word erdoor omringd, ze komen op mijn pad zoals plaatsen waar ik woon, waar ik ben, waar ik kom, waar ik logeer, waar getallen en cijfers gebruikt worden en voorkomen. Het bevestigt me in de keuzes die ik maak. Zoals hier in het Museum Dhondt-Dhaenens, koos ik dan ook voor een messing lijn met een lengte van 99 cm.
Ik gebruikte messing omwille van de geel-goudachtig kleur van het materiaal. Het weerkaatst het licht dat door het lintraam erop valt.
Deze interventie zorgt ervoor dat de lijn, de kleur, de afmetingen, de bezoekers geconnecteerd worden met de beleving van de tentoonstellingsruimte, de lijn werkt verbindend en verwijst naar “The Floor is Yours”.

